CZ EN

Hodnocení dealerů

Hodnocení výkonu každého člena skupiny Primárních dealerů vychází z APEI (Agregate Performance Evaluation Index) počítaného za poslední čtyři po sobě jdoucí hodnocená období. Tato metodologie může být pozměněna na základě rozhodnutí Ministerstva financí po poradě se skupinou Primárních dealerů na schůzi výboru Primárních dealerů. Hodnocení výkonů jsou sdělena každému členu skupiny Primárních dealerů individuálně včetně hodnoty APEI.
Seznam prvních sedmi nejlepších členů skupiny Primárních dealerů je publikován v rámci pravidelných Čtvrtletních zpráv o řízení státního dluhu České republiky, respektive Zprávy o řízení státního dluhu České republiky, které jsou uveřejňovány v měsíci následujícím po skončení hodnoceného období na internetových stránkách Ministerstva financí.
Maximální hodnocení každého Primárního dealera může dosáhnout 100 bodů. Toto skóre je počítáno na relativní bázi, tedy nejúspěšnější Primární dealer v daném subkritériu získá maximální počet, tj. 100 bodů. Ostatní poté obdrží body proporčně vzhledem k nejúspěšnějšímu Primárnímu dealerovi. Výsledné skóre představuje úhrnné výsledky ze všech subkritérií. Primární dealeři jsou poté řazeni sestupně podle obdržených bodů.

Definovaná hodnotící kritéria primárních dealerů:

Hodnocení dealerů
A. Primární trh 55 bodů B. Sekundární trh a operace s likviditou 45 bodů
A.1. Podíl na primárním trhu SDD                                                 30,0 b B.1. Hodnocení Kotační povinnosti na DETS 10,0 b
A.2. Spolehlivost aukční poptávky 5,0 b B.2. Kvalita kotační činnosti na DETS 10,0 b
A.3. Aukční cenová strategie 5,0 b B.3. Objemy obchodované na DETS 10,0 b
A.4. Pravidelnost účasti v aukcích 5,0 b

B.4. Operace Ministerstva financí na sekundárním trhu a operace s likviditou

10,0 b
A.5. Podíl na primárním trhu  SPP 10,0 b

B.5. Cenová strategie přímých prodejů, zpětných odkupů a výměn

5,0 b

 

Zobrazit formulář

Kontaktní formulář

Toto pole nevyplňujte!!!

Tato stránka je chráněna systémem reCAPTCHA a platí tyto zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.