CZ EN

MF žádný soud ohledně zprávy OLAF neprohrálo

Zdroj: https://www.echo24.cz/a/SYxma/ministerstvo-financi-musi-zverejnit-celou-zpravu-olaf-o-capim-hnizde-rozhodl-soud

Reakce MF:

Ministerstvo financí žádný soud o zveřejnění zprávy OLAF neprohrálo. Interpretace, že zveřejnění zprávy nařídil Ministerstvu financí soud, je naprosto zkreslená. To ostatně jasně dokládá text usnesení soudu, jehož výklad prezentovaný sdružením Kverulant nelze vnímat jinak, než jako vlamování se do otevřených dveří.

Připomínáme, že všechny došlé žádosti o poskytnutí zprávy Ministerstvo financí posoudilo v intencích zákona o svobodném přístupu k informacím a s maximální rychlostí, ve lhůtách značně kratších než mu ukládá zákon. Zveřejnění celé zprávy OLAF nebylo s ohledem na to, že zpráva obsahuje informace shromážděné v probíhajícím trestním řízení, možné, neboť by tím dle stanoviska státního zastupitelství z 2.1.2018 mohlo dojít k ohrožení jeho průběhu.

Vzhledem k tomu, že Ministerstvo financí bylo dne 16.4.2018 informováno Městským státním zastupitelstvím v Praze, že v současné době již nehrozí maření probíhajícího trestního řízení případným zveřejněním zprávy, navrhlo samo MF soudu uspokojit žalobce poskytnutím zprávy. Předmětnou zprávu pak MF dne 19.7.2018 v souladu se zákonem sdružení Kverulant zaslalo.  Stejně tak MF bude postupovat v případě jakýchkoliv jiných žádostí o tuto zprávu dle zákona o svobodném přístupu k informacím.

MF vítá, že je nyní možné zprávu OLAF poskytnout. Zdůrazňujeme nicméně, že důvodem není žádné rozhodnutí v soudním řízení, ale prosté pominutí důvodů pro odmítnutí.

Zobrazit formulář

Kontaktní formulář

Toto pole nevyplňujte!!!

Tato stránka je chráněna systémem reCAPTCHA a platí tyto zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.