CZ EN

Ministerstvo financí připravuje sanaci bývalého areálu Avia v Letňanech

Ministerstvo financí vypisuje veřejnou zakázku na komplexní sanaci průmyslového areálu bývalého podniku Avia v Praze – Letňanech. Ve spolupráci zhotovitele, kterého vybere MF v otevřeném zadávacím řízení, a současného vlastníka areálu, společnosti Odien Real Estate a.s., bude rozsáhlý a zchátralý pozůstatek dřívější automobilové a letecké výroby postupně revitalizován a dle plánů vlastníka by zde v budoucnu mohla vyrůst nová bytová zástavba obklopená zelení.

„Vyčištění a revitalizace rozsáhlého a dnes zcela zchátralého areálu je pro Letňany výbornou zprávou. Ze strany státu se jedná o investici do přeměny jednoho z největších brownfieldů na území hlavního města, která Praze přinese užitek a rozvoj, ať už se soukromý vlastník bývalé Avie rozhodne pro výstavbu bytů, komerční využití prostoru nebo výsadbu zeleně,“ říká k vyhlášení veřejné zakázky ministryně financí Alena Schillerová.

Rozlohou sanovaného území a rozsahem požadovaných prací jde o jednu z největších státem vypisovaných ekologických zakázek v historii. Všichni účastníci tak budou mít povinnost doložit vysokou technickou kvalifikaci podrobně specifikovanou v zadávací dokumentaci. V případě zdárného průběhu zadávacího řízení by práce měly začít na konci tohoto roku a projekt by měl být ukončen do konce roku 2030.

Vyplnit žádost

Kontaktní formulář

Toto pole nevyplňujte!!!

Tato stránka je chráněna systémem reCAPTCHA a platí tyto zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.