CZ EN

Marie Bílková jmenována náměstkyní ministryně

Ministryně financí Alena Schillerová jmenovala Ing. Marii Bílkovou na pozici náměstka člena vlády. V souladu se zákonem o státní službě bude Marie Bílková zastupovat ministryni a účastnit se například jednání výborů nebo komisí Poslanecké sněmovny. Do funkce byla jmenována s účinností od 1. srpna 2020.

„Marie Bílková je uznávanou odbornicí v rozpočtové a sociální politice státu. Na Ministerstvu financí se dlouhodobě zabývá i důchodovou problematikou a je místopředsedkyní důchodové komise. Věřím, že ve své nové funkci zúročí všechny zkušenosti a znalosti, které získala během svého působení ve státní správě,“ uvedla ministryně financí Alena Schillerová.     

Ing. Marie Bílková v letech 2015 až 2020 vedla odbor Rozpočtová politika společensky významných odvětví na Ministerstvu financí. V roce 2013 až 2014 zastávala funkci Generální ředitelky Generálního ředitelství Úřadu práce. V předchozích letech působila na vysokých manažerských pozicích v rámci resortu Ministerstva financí i Ministerstva práce a sociálních věcí. Věnovala se systémovému nastavení interního auditu a kontroly, otázkám z oblasti práce a zaměstnanosti a rozpočtové politice ve vybraných oblastech. Marie Bílková není a nebyla členem žádné politické strany. Vystudovala Vysokou školu ekonomickou v Praze.

Současně k 31. červenci byl z funkce náměstka člena vlády odvolán Doc. Ing. Jiří Volf, CSc. Na Ministerstvu financí nicméně zůstává i nadále, věnovat se bude vládní a parlamentní agendě a strategickým společnostem.

Zobrazit formulář

Kontaktní formulář