CZ EN

Hotel Thermal se mění v zázemí pro pracovníky integrovaného záchranného systému

Karlovarský hotel Thermal, který je stejně jako ostatní hotely v České republice v důsledku vládního nařízení od 24. března uzavřen, bude fungovat jako dočasné útočiště pro záchranáře, hasiče, policisty i zaměstnance zdravotnických zařízení z kraje. Pro účely všech složek integrovaného záchranného systému vyčlení veškeré své nově zrekonstruované ubytovací kapacity.

Aktuálně se bude jednat o 60 pokojů s tím, že v následujících dvou týdnech může být v případě zájmu kapacita rozšířena až na 100 pokojů. Příslušníkům IZS bude k dispozici obslužný i zdravotnický personál hotelu, stejně jako jeho stravovací kapacity. Cílem je nabídnout těmto pracovníkům, kteří jsou v boji s koronavirovou nákazou v první linii, a přestože nejsou Covid-pozitivní je u nich riziko nakažení obecně vyšší, možnost bezpečné karantény. „Máme informace, že by možnost preventivní karantény uvítali. Vnímají to jako účinný způsob, jak v tomto nelehkém období maximálně ochránit jejich rodiny a blízké a snížit tak riziko dalšího šíření koronaviru. Jako Ministerstvo financí, které má tento hotel v majetku státu na starosti, cítíme povinnost toto nanejvýš zodpovědné chování maximálně podporovat,“ říká ministryně financí Alena Schillerová.

První ubytovaní by mohli služby hotelu Thermal začít využívat již v průběhu tohoto týdne. „Považuji za přirozené, aby stát, kraje i jednotlivé města a obce svůj majetek a využitelné kapacity plně využily v našem společném boji s pandemií. Pokud může několik nevyužitých pokojů ve státním hotelu ulevit přetíženým záchranářům či odběrovým sestrám, je potřeba je okamžitě uvolnit. Pokud jim může pomoci stojící jídelna, nemůžeme si dovolit, aby dále zahálela. Stejně tak by měly bez otálení postupovat všechny veřejné instituce napříč naší republikou,“ uzavírá ministryně financí.

Zobrazit formulář

Kontaktní formulář