CZ EN

Výsledky úpisu první emise Dluhopisu Republiky

Dnes byly připsány na majetkové účty občanů, kteří objednali a uhradili dluhopisy v prvním upisovacím období od 3. prosince 2018 do 18. ledna 2019, Dluhopisy Republiky v celkové jmenovité hodnotě 2 923 245 940 Kč.

Zájemci o dluhopisy mohli podávat žádosti o úpis nejen prostřednictvím smluvního distributora, ale rovněž také prostřednictvím elektronického přístupu ke správě majetkového účtu. Zájem o pořízení státních dluhopisů prostřednictvím přímého distribučního kanálu, kterým je právě elektronický přístup, se oproti předchozím emisím zvýšil, když bylo upsáno 467 790 329 kusů Dluhopisu Republiky a podíl uhrazených objednávek dosáhl 16 % celkového úpisu. Nákup Dluhopisu Republiky prostřednictvím této platformy je v souladu s cílem Ministerstva financí, kterým je zefektivnit systém prodeje a obsluhy státních dluhopisů občanům.

Dále se opět potvrdilo, že největší zájem o tento konzervativní způsob zhodnocení svých úspor mají zejména občané vyššího věku, když přibližně polovinu (47,9 %) upisovatelů z celkových 6 420 představují osoby starší 60 let. Průměrný věk všech upisovatelů činí 57,6 roku.

Nepřetržitý prodej státních dluhopisů pro občany pokračuje i nadále, a to druhým upisovacím obdobím, které bylo zahájeno 21. ledna 2019 a bude ukončeno 15. března 2019. Dluhopisy Republiky právě probíhajícího upisovacího období budou vydány a připsány na majetkové účty upisovatelů k datu emise 1. dubna 2019.

Vyplnit žádost

Kontaktní formulář

Toto pole nevyplňujte!!!

Tato stránka je chráněna systémem reCAPTCHA a platí tyto zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.