CZ EN

Ministerstvo financí otevře své brány veřejnosti

Ministerstvo financí otevře v sobotu 28. září své brány veřejnosti. Historicky se tak stane teprve potřetí, v obou dosud konaných dnech otevřených dveří byl zájem veřejnosti výrazně vyšší než kapacita prohlídek. I z tohoto důvodu budou mít letos poprvé návštěvníci možnost sjednat si rezervaci na komentovanou prohlídku předem, a to v rámci jedné z prvních šesti prohlídek, které odstartují mezi 9:00-10:00 ráno.

Návštěvníci uvidí historické prostory bývalého kláštera bosých karmelitánek z roku 1655 i moderní trakt z roku 1928 podle architektů Františka Roitha a Karla Pecánka. Zpřístupněna bude pracovna ministryně i hlavní zasedací místnost pro tiskové konference, kašna se stěnou z krápníkových zkamenělin či bývalá pracovna abatyše s unikátním malovaným kazetovým stropem. Při příležitosti akce bude řádovými sestrami otevřen i přilehlý kostel Sv. Josefa, který je společně s bývalým klášterem bosých karmelitánek stavebně úzce propojen s moderní prvorepublikovou budovou ministerstva, čímž vytváří svérázný labyrint chodeb, tolik typický právě pro malostranskou budovu Ministerstva financí.

Samozřejmostí bude bohatý doprovodný program. Návštěvníci budou mít možnost setkat se s ministryní financí Alenou Schillerovou, odbornými náměstky a řediteli organizací podřízených ministerstvu. V přilehlých Vojanových sadech se veřejnost seznámí se světově proslulými cvičenými psy Celní správy z výcvikového centra v Heřmanicích, zabavenými padělky a pašovaným zbožím nebo instruktory sebeobrany. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových předvede kuriózní předměty propadlé do vlastnictví státu z trestné činnosti či odúmrtě a seznámí návštěvníky s možností účastnit se on-line aukcí také o nepotřebné nemovitosti či auta. Na komentované výstavě Státní tiskárny cenin uvidí návštěvníci vzácné bankovky, jakými se u nás platilo například za první republiky. Dětem se bude věnovat plyšový maskot Finanční správy FINFO v životní velikosti a pro odlehčení jsou součástí programu soutěže a kvízy.

Těšíme se na Vás v sobotu 28. 9. 2019, od 10.00 do 16.00 hod. na adrese Letenská 15, Praha 1. Vstup je zdarma. Prvních šest prohlídek startujících v časech 9:00, 9:10, 9:20, 9:30, 9:40 a 9:50 je pouze pro návštěvníky s potvrzenou rezervací. Na tyto prohlídky se závazně rezervujte na emailu dod@mfcr.cz, rezervace bude potvrzena prvním 180 návštěvníkům. Na ostatní prohlídky je vstup bez rezervace, avšak pouze do naplnění příslušných kapacit komentovaných prohlídek. Najdete nás také na: www.kudyznudy.cz.

logo - 30 let svobody a demokracie - Ministerstvo financí otevře své brány veřejnosti 

Zobrazit formulář

Kontaktní formulář