CZ EN

Zástupci Ministerstva financí a Finanční správy se sešli se svými německými protějšky

Po dohodě mezi ministrem financí České republiky Andrejem Babišem a ministrem financí Spolkové republiky Německo Wolfgangem Schäublem proběhlo v minulých dnech v Berlíně pracovní setkání zástupců Ministerstva financí ČR a Finanční správy se zástupci Ministerstva financí Spolkové republiky Německo a berlínského Finančního úřadu pro vyšetřování daňových trestných činů. Tématem setkání byly praktické zkušenosti s aplikací německé legislativy zejména v oblasti boje s daňovými úniky a zdanění zatajených příjmů.

Českou delegaci vedla náměstkyně ministra financí pro daně a cla Simona Hornochová a Jiří Žežulka, zástupce generálního ředitele Generálního finančního ředitelství. Členové delegace velmi ocenili vstřícný přístup německé strany a potvrdili, že získané informace budou využity v rámci legislativy a praktických opatření k boji proti daňovým únikům v České republice. „Diskutovaná problematika je společná pro obě země a s německou stranou budeme nadále úzce spolupracovat,“ uvedla náměstkyně ministra Simona Hornochová.

Vyplnit žádost

Kontaktní formulář

Toto pole nevyplňujte!!!

Tato stránka je chráněna systémem reCAPTCHA a platí tyto zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.