CZ EN

Vytvoření skupiny pro boj s daňovými úniky

První místopředseda vlády a ministr financí Andrej Babiš a ministr vnitra Milan Chovanec se na dnešní schůzce dohodli na vytvoření pracovní skupiny pro boj s daňovými podvody v oblasti DPH a spotřebních daní.

Skupina, která začne pracovat okamžitě, je složená ze zástupců finanční a celní správy, FAÚ a policie. Do jednoho měsíce by měla předložit komplexní návrh dalšího postupu včetně časového plánu. „Chceme se zaměřit především na potírání kriminální činnosti organizovaných skupin specializovaných na podvody se spotřební daní a DPH, jedná se o takzvané karuselové podvody,“ uvedl ministr financí Andrej Babiš. „Podle analýz renomovaných mezinárodních auditorů je Česká republika ohrožená při těchto podvodech, takzvaná VAT GAP, až ve výši 2,7 % HDP, to je celkově až 100 mld. korun,“ dodal.

 Dále bylo dohodnuto, že u ČNB bude zřízen centrální registr účtů, který usnadní boj proti daňové kriminalitě tím, že umožní okamžité prověření bankovních účtů podezřelých subjektů. Zřízení registru si vyžádá legislativní změny, cílem je, aby byl funkční do roku 2015.

 
Mgr. Marek Zeman
Ředitel odboru vnějších vztahů a komunikace

Zobrazit formulář

Kontaktní formulář