CZ EN

Novým ředitelem Generálního finančního ředitelství se stal Martin Janeček

Ministr financí Andrej Babiš jmenoval nového generálního ředitele Generálního finančního ředitelství Ing. Martina Janečka.

„Martin Janeček se specializoval na daňové podvody zejména v oblasti DPH a boji proti praní špinavých peněz,“ prohlásil ministr financí Andrej Babiš. „V tomto boji bude pokračovat i ve své nové funkci,“ dodal.

Jeho úkolem je provést systémové změny ve Finanční správě, které povedou ke zvýšení efektivity správy daní jako celku. Stěžejním úkolem je pokročit v potírání daňových podvodů a tím zlepšit daňové inkaso. Karuselové podvody představují významnou část úniku na DPH a jsou právě jednou z forem praní špinavých peněz. S uvedenými cíli souvisí i další dílčí úkoly, jako například připravit Finanční správu na implementaci úkolů a projektů vyplývajících z programového prohlášení vlády, zejména elektronické evidence tržeb, kontrolního výkazu a dále rozvíjet projekt Kobra, aby efekt těchto projektů byl v maximální výši.

Pětatřicetiletý Martin Janeček vystudoval ekonomiku a management na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích. Ve Finanční správě pracuje od roku 2003, do letošního roku působil na Finančním úřadu pro Jihočeský kraj, kde se zabýval vytvářením systému pro boj proti karuselových podvodům prostřednictvím zajišťování majetku.

Vyplnit žádost

Kontaktní formulář

Toto pole nevyplňujte!!!

Tato stránka je chráněna systémem reCAPTCHA a platí tyto zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.