CZ EN

Nová posila týmu poradců ministra financí

Dnešním dnem se stala Ing. Markéta Šichtařová novým externím poradcem ministra financí. V týmu poradců nahradila Miroslava Zámečníka. Šichtařová působí jako ředitelka analytické a konzultační společnosti Next Finance, předtím pracovala v letech 2000 – 2004 ve Volksbank CZ jako hlavní ekonom banky a v ČSOB jako analytik finančních trhů (1999 – 2000). Je spoluautorkou práce „Cesta k rovnováze“ (2006), která je návrhem hospodářské reformy České republiky.  

Ing. Markéta Šichtařová vystudovala obor hospodářská politika a finanční trhy na Vysoké škole ekonomické v Praze a je držitelkou makléřských diplomů od Komise pro cenné papíry v kategoriích obchodování s investičními instrumenty, obhospodařování portfolií a poradenská činnost a finanční deriváty.

Nově jmenovaná poradkyně bude mít na Ministerstvu financí na starosti zejména oblast finančních  trhů, makroekonomiku – např. problémy v oblasti růstu HDP, nezaměstnanosti a strukturální politiky a otázky míry vlivu hospodářsko-politických opatření na veřejné finance.

Zobrazit formulář

Kontaktní formulář

Toto pole nevyplňujte!!!

Tato stránka je chráněna systémem reCAPTCHA a platí tyto zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.