CZ EN

Veřejná konzultace č. II/2011 - Návrh nařízení vlády o sdělení klíčových informací pro investory speciálního fondu kolektivního investování

4. února 2011 - 25. února 2011

Nařízení vlády má v souvislosti s evropským nařízením, zavádějícím dokument nazvaný „sdělení klíčových informací“ pro standardní fondy kolektivního investování (tzv. UCITS fondy) , zakotvit závazný obsah a náležitosti srovnatelného dokumentu i pro speciální fondy kolektivního investování (tedy fondy, které nejsou upraveny právem EU). Přijetím nařízení budou speciální fondy stejně jako standardní fondy uveřejňovat dokument v jednotném formátu, který bude obsahovat pevně stanovené údaje a informace a bude tak umožňovat jednoduché porovnání různých fondů kolektivního investování, resp. jejich investičních strategií, rizik a výkonností. K učinění konečného investičního rozhodnutí bude i nadále sloužit statut speciálního fondu.

Odborné veřejnosti se pro informaci předkládají příslušné materiály ve verzi předložené do vnějšího připomínkového řízení. Případná vyjádření k návrhu zákona lze zaslat do 25. února 2011, na elektronickou adresu kapitalovy.trh(zavináč)mfcr.cz.

Dokumenty ke stažení

Dokumenty ke stažení

Zobrazit formulář

Kontaktní formulář

Toto pole nevyplňujte!!!

Tato stránka je chráněna systémem reCAPTCHA a platí tyto zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.