CZ EN

Oznámení o úmrtí předsedy představenstva a generálního ředitele společnosti MERO ČR pana Jaroslava Kociána

Dne 23. února 2022 ve věku 59 let náhle zemřel předseda představenstva a generální ředitel společnosti MERO ČR, a.s., pan Jaroslav Kocián. Vyjadřujeme upřímnou soustrast rodině a blízkým.

Svůj pracovní život spojil Jaroslav Kocián se společností MERO v roce 2019, kdy byl Ministerstvem financí jako jediným akcionářem společnosti zvolen členem představenstva. Jako předseda představenstva a generální ředitel byl zodpovědný za správu a řízení společností skupiny MERO. Z pozice předsedy správní rady přispěl k rozvoji mezinárodní asociace přepravců ropy.

Před nástupem do společnosti MERO dlouhodobě působil v armádě, kde dosáhl hodnosti generálmajora a zastával funkci zástupce náčelníka Generálního štábu.

Řádné fungování společnosti není úmrtím pana Kociána nijak ohroženo. MERO nadále plní všechny své úkoly v oblasti přepravy a uchovávání ropných rezerv a je zcela připraveno obstát ve stávající krizové situaci. Řízení společnosti a všech souvisejících povinností se plně ujal místopředseda představenstva, Ing. Zdeněk Dundr, který již pana Kociána v minulosti zastupoval. Současné dvoučlenné představenstvo společnosti bude v nejbližší možné době, tzn. v řádu týdnů, doplněno do plného počtu v souladu s příslušnými ustanoveními nominačního zákona a stanovami společnosti.

Vyplnit žádost

Kontaktní formulář

Toto pole nevyplňujte!!!

Tato stránka je chráněna systémem reCAPTCHA a platí tyto zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.