CZ EN

Návrh novely zákona o dluhopisech postoupen Poslanecké sněmovně

Vláda České republiky schválila na svém zasedání dne 11. prosince 2013 návrh zákona, kterým se mění zákon č. 190/2004 Sb., o dluhopisech, ve znění pozdějších předpisů. Dne 6. ledna 2014 pak tento návrh předložila Poslanecké sněmovně PČR.

Návrh zákona mění a doplňuje dosavadní právní úpravu dluhopisů ve smyslu vyjasnění právního statutu tzv. hybridních dluhových nástrojů a přináší zpřesnění dosavadních zákonných ustanovení. Návrh zákona přichází především s těmito změnami:

  • na dluhové cenné papíry, které nejsou dluhopisy, lze pro příště zákon o dluhopisech (nebo jeho jednotlivé ustanovení) použít jen, pokud se ho dovolávají emisní podmínky (srovnatelný dokument těchto cenných papírů nebo zaknihovaných cenných papírů),
  • posílení materiální definice dluhopisu a tím související vyjasnění právního statusu dluhopisů,
  • jasná definice pojmu druh dluhopisů a nová úprava řešení sporů o obsah zvláštních práv spojených s dluhopisy,
  • větší flexibilita při zpřístupňování emisních podmínek, vymezení změn zásadní povahy nebo u podřízených dluhopisů.

Sněmovna návrh zákona projednává jako sněmovní tisk č. 73. Návrh zákona, jakož i související dokumenty lze nalézt na internetových stránkách Poslanecké sněmovny.

Zobrazit formulář

Kontaktní formulář

Toto pole nevyplňujte!!!

Tato stránka je chráněna systémem reCAPTCHA a platí tyto zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.