Novinky

Tiskové zprávy

Oficiální tisková prohlášení a tiskové zprávy všech sektorů Ministerstva financí. Chronologicky řazená data.

ilustrace
Sektor
Období

Ilustrační obrázek - Avízo – Spouštění Elektronické evidence tržeb: Milníky a specifické případy

Vydáno

Avízo – Spouštění Elektronické evidence tržeb: Milníky a specifické případy

V pondělí 29. srpna 2016 se na Ministerstvu financí uskuteční tisková konference za účasti ministra financí Andreje Babiše na téma blížícího se spuštění Elektronické evidence tržeb a souvisejících milníků pro podnikatele, jako je vydávání autentizačních údajů od 1. září či spuštění testovacího prostředí.

Vydáno

Ministerstvo financí představilo dlouhodobou koncepci Celní správy

Ministerstvo financí dokončilo přípravu dlouhodobé koncepce rozvoje Celní správy v oblasti trestního řízení, která byla vzhledem k nedostatkům současné právní úpravy v rezortu diskutována v různých formách již od roku 2007. Záměr významným způsobem přibližuje roli Celní správy v oblasti odhalování daňových úniků praxi běžné ve většině zemí Evropské unie.

Vydáno

Úvěrová smlouva s OKD podepsána

O pomoci společnosti OKD formou mimořádné půjčky podmíněné reorganizací společnosti rozhodla Vláda ČR na svém jednání 27. července 2016.

Vydáno

Celní správu posílí Robert Šlachta

Robert Šlachta v nejbližších dnech požádá o přijetí do služebního poměru příslušníka Celní správy. Vyslyšel tak nabídku náměstkyně ministra financí pro daně a cla Aleny Schillerové a generálního ředitele GŘC Milana Poulíčka z minulého týdne, aby jako zkušený manažer a specialista na ekonomickou kriminalitu posílil pátrací kapacity Celní správy.