Novinky

Připravovaná zasedání Rady ECOFIN

Informace a podrobnosti o plánovaných zasedáních Rady ECOFIN.

ilustrace
Typ
Období

Vydáno

Zasedání Rady ECOFIN dne 6. prosince 2022

V úterý dne 6. prosince proběhne v Bruselu jednání ministrů financí zemí EU. Poslední řádné zasedání Rady ECOFIN během předsednictví ČR v Radě EU (CZ PRES) bude tradičně předsedat ministr financí Zbyněk Stanjura. Ministři se budou věnovat především pokračování finanční pomoci Ukrajině, návrhu nového rámce pro správu hospodářských záležitostí, včetně nastavení fiskálních pravidel, a plánu obnovy Maďarska.

Vydáno

Zasedání Rady ECOFIN dne 8. listopadu 2022

V úterý dne 8. listopadu proběhne v Bruselu jednání ministrů financí zemí EU. Zasedání Rady ECOFIN bude v rámci předsednictví ČR v Radě EU (CZ PRES) předsedat ministr financí Zbyněk Stanjura.

Vydáno

Zasedání Rady ECOFIN dne 4. října 2022

V úterý 4. října proběhne v Lucemburku jednání ministrů financí zemí EU. Zasedání Rady ECOFIN bude řídit ministr financí Zbyněk Stanjura.

Vydáno

Zasedání Rady ECOFIN dne 12. července 2022

V úterý 12. července proběhne v Bruselu setkání ministrů financí zemí EU.  Jedná se o první zasedání Rady ECOFIN v rámci předsednictví České republiky v Radě EU.

Vydáno

Zasedání Rady ECOFIN dne 17. června 2022

V pátek dne 17. června proběhne v Lucemburku jednání ministrů financí zemí EU. Vedoucím delegace České republiky bude ministr financí Zbyněk Stanjura. Hlavními tématy jednání jsou nové vlastní zdroje rozpočtu EU, Nástroj pro oživení a odolnost a doporučení pro jednotlivé země v oblasti hospodářských a rozpočtových politik.

Vydáno

Zasedání Rady ECOFIN dne 24. května 2022

V úterý dne 24. května 2022 proběhne v Bruselu jednání ministrů financí EU. Vedoucím delegace České republiky bude ministr financí, pan Zbyněk Stanjura. Stěžejním tématem jednání budou hospodářské dopady války na Ukrajině.

Vydáno

Zasedání Rady ECOFIN dne 5. dubna 2022

V úterý dne 5. dubna 2022 proběhne v Lucemburku jednání ministrů financí EU. Vedoucím delegace České republiky bude ministr financí, pan Zbyněk Stanjura. Stěžejními tématy jednání budou situace na Ukrajině s důrazem na hospodářské dopady a minimální úroveň zdanění velkých nadnárodních společností v EU.

Vydáno

Zasedání Rady ECOFIN v úterý 15. března 2022

V úterý 15. března 2022 proběhne v Bruselu jednání ministrů financí EU. Vedoucím delegace České republiky bude ministr financí Zbyněk Stanjura. Stěžejními body jednání budou minimální zdanění nadnárodních společností v EU, mechanismus uhlíkového vyrovnání na hranicích (CBAM) a přezkum rozpočtových pravidel EU.

Vydáno

Ministr financí se kvůli mimořádným jednáním o Ukrajině nezúčastní neformální Rady Ecofin

Ministr financí Zbyněk Stanjura se nezúčastní neformálního zasedání Rady Ecofin v Paříži ve dnech 25. a 26. února 2022. Důvodem je jeho nutná účast na mimořádně svolaných jednáních vládní koalice, Bezpečnostní rady státu či Poslanecké sněmovny v souvislosti s ruskou invazí na Ukrajinu. Výjezdní delegaci Ministerstva financí tak povede náměstek ministra financí Roman Binder.