Novinky

MOJE daně

Projekt MOJE daně, tedy moderní a jednoduché daně pro občany a podnikatele, přináší jednodušší daňový systém a elektronizaci daní. Souhrn informací k projektu MOJE daně.

ilustrace

Online finanční úřad

  • Portál přinášející zjednodušení, zrychlení a vyšší komfort elektronické komunikace s finančními úřady.

 

MOJE daně 21

  • Prezentační portál Ministerstva financí k projektu MOJE daně, jehož součástí je i Online finanční úřad či možnost se přihlásit k paušální dani.

 

Vydáno

K paušální dani se nově přihlásíte i s příjmy do 2 milionů, oznámení podáte na finančním úřadě, poštou i elektronicky do 10. ledna

Přihlásit se k paušální dani je možné do 10. ledna 2023 včetně, a to podáním písemného oznámení na podatelně finančního úřadu, poštou, nebo elektronicky přes datovou schránku či na stránce MOJE daně. Pokud váháte, zda se vám paušální daň vyplatí, můžete si to i letos sami spočítat s oblíbenou kalkulačkou MF.

Vydáno

Nový online formulář pro podání daňového přiznání je dostupný

Formulář daňového přiznání k dani z příjmů fyzických osob za rok 2021 je již dostupný v aplikacích EPO Elektronická podání pro Finanční správu a v online finančním úřadu www.mojedane.cz. Od dnešního dne 15. února 2022 je tedy již možné odeslat daňové přiznání i v elektronické podobě.

Vydáno

Online finanční úřad jde do finále, pro veřejnost se spustí 28. února

Finanční správa spouští pilotní provoz online finančního úřadu – MOJE daně. Ten je z pohledu bezpečnosti nezbytným předstupněm ke startu pro širokou veřejnost, který je připraven na 28. února 2021. Online finanční úřad nabídne lidem moderní, jednoduché a především online řešení jejich daňových povinností.