Novinky

Spuštění databázových kontrol na veřejném testovacím prostředí (Playground)

odbor 73 - Procesní agendy a regulace hazardu
odbor 73 - Procesní agendy a regulace hazardu

Vydáno

 • Hazardní hry
 • Zákon o hazardních hrách
 • Soukromý sektor
 • Reportingová vyhláška

Ministerstvo financí, odbor 73 – Procesní agendy a regulace hazardu, informuje o spuštění databázových kontrol na veřejném testovacím prostředí (Playground).

Dne 16. 4. 2019 byla na veřejném testovacím prostředí (Playground) spuštěna druhá vrstva vstupních kontrol - databázové validace. Seznam prováděných validací byl již dříve zveřejněn v Seznamu vstupních kontrol (validací) automatizovaných výstupů a chybových kódů Analytického modulu.

V souvislosti se spuštěním databázových validací upřesňujeme obsah potvrzovacích balíčků.

 1. V případě neúspěchu vstupních kontrol na úrovni komunikačního rozhraní obsahuje potvrzovací balíček jeden nebo více z následujících souborů:
  • validation-report.csv - přehled validace jednotlivých CSV souborů balíčku
  • validation-errors.csv - seznam nalezených jednotlivých chyb
  • validation-processing.txt - detailní výpis zpracování balíčku
 2. Dále v případě vyhodnocení databázových validací obsahuje potvrzovací balíček databázových validací jeden nebo více z následujících souborů:
  • db-validation-report.csv - přehled validace jednotlivých CSV souborů balíčku
  • db-validation-errors.csv - seznam nalezených jednotlivých chyb

Výstupní soubory z jednotlivých vrstev validací jsou pojmenovány odlišně a mají částečně odlišnou strukturu (ve výstupech komunikačního rozhraní jsou odkazovány čísla řádků vstupních souborů, ve výstupech databázových validací primární klíče).

 

Databázové validace podporují přijetí balíčku s určitou mírou nekonzistencí a chyb. V takovém případě je součástí OK potvrzovacího balíčku neprázdný soubor db-validation-errors.csv

V aktuálním nasazení na veřejném testovacím prostředí (Playground) je pro usnadnění rozjezdu testování nastavena vyšší míra tolerance k chybám (s výjimkou implicitních validací, tj. zejména validací referenční integrity dat). V tomto období je třeba sledovat nejen návratový status potvrzovacího balíčku (OK/ERR), ale i obsah souboru db-validation-errors.csv a opravovat chyby uvedené v tomto souboru i pro potvrzovací balíčky se statusem OK.

V průběhu května (termín bude oznámen na stránkách Ministerstva financí) dojde k nastavení parametrů tolerance k chybám na stejnou úroveň, jaká bude nastavena od 1. 6. 2019 na produkčním prostředí.

Doporučované

Nejčtenější