CZ EN

Motivový obrázek

Specialista/Specialistka v oblasti DPH

Základní informace o služebním místě

  • číslo funkčního místa: 3701
  • doba úvazku: doba neurčitá
  • místo výkonu: Praha
  • platová třída: 14.
  • předpokládaný nástup: květen až červen 2024
  • obor služby:  2. Daně, poplatky a jiná obdobná peněžitá plnění a hazardní hry
  • termín pro podávání přihlášek do: 23. dubna 2024

Charakteristika vykonávaných činností

Jednou z hlavních náplní činnosti je novelizace zákona o DPH, která vychází zejména z povinnosti promítnout do právního řádu předpis Evropské unie, nebo z výsledku analýzy správní praxe nebo závěrů tuzemských či unijních soudů. Dále je běžnou součástí každodenní práce příprava ucelených a srozumitelných stanovisek a odpovědí. Důležité je umět pracovat s judikaturou a dalšími relevantními zdroji informací. A neméně podstatnou částí je spolupráce s odbornou veřejností a také s Finanční i Celní správou ČR.

Náplň činností:

  • analýza zákona o DPH (externí, interní podněty apod.) a návrhy možných legislativně technických změn v tomto zákoně;
  • zpracovávání věcných záměrů a příprava odpovědí na dotazy;
  • komunikace s orgány veřejné správy a dále s tuzemskými nebo zahraničními fyzickými nebo právnickými subjekty.

Hledáme jak uchazeče s praxí v oblasti DPH tak i absolventa vysoké školy se zájmem o problematiku DPH.

Nabízíme

  • 25 dní dovolené,
  • 5 dní indispozičního volna (sick days),
  • 5 dní studijního volna ročně,
  • pružná pracovní doba,
  • možnost práce z domova až 4 dny v měsíci,
  • možnost individuálního čerpání prostředků FKSP a využití MultiSport karty,
  • adaptační proces pro nové zaměstnance,
  • odborná knihovna a knihovna beletrie v budově ministerstva,
  • možnost umístění dětí zaměstnanců ministerstva do dětské skupiny Korunka,
  • možnost stravování v budově ministerstva nebo stravenkový paušál.

Požadavky

Zákonem stanovené požadavky:

  • je státním občanem České republiky, občanem jiného členského státu Evropské unie nebo občanem státu, který je smluvním státem Dohody o Evropském hospodářském prostoru;
  • dosáhl věku 18 let;
  • je plně svéprávný;
  • je bezúhonný;
  • dosáhl vzdělání stanoveného zákonem pro toto služební místo, tj. vysokoškolské vzdělání v magisterském studijním programu;
  • znalost anglického, nebo německého, nebo francouzského jazyka ve 2. stupni (B1 a výše)*
  • má potřebnou zdravotní způsobilost.

Kontakty

Bližší informace k procesu výběrového řízení poskytne: Ing. Simona Prošková, +420 257 043 042, Simona.Proskova@mfcr.cz

Bližší informace k náplni činnosti poskytne: Ing. Mgr. Veronika Binarová, +420 257 044 257, Veronika.Binarova@mfcr.cz

*Rozhodnutí Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy č. j. MSMT- 24156/2019 ze dne 3. září 2019, kterým se stanoví Seznam standardizovaných jazykových zkoušek pro účely systému jazykové kvalifikace zaměstnanců ve správních úřadech.

Dokumenty ke stažení

Zobrazit formulář

Kontaktní formulář

Toto pole nevyplňujte!!!

Tato stránka je chráněna systémem reCAPTCHA a platí tyto zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.