Novinky

Česká konsolidační agentura vyřešila pohledávku za Rokytnicí nad Jizerou

odbor 45 - Realizace ekologických závazků vzniklých při privatizaci
odbor 45 - Realizace ekologických závazků vzniklých při privatizaci

Vydáno

  • ČKA

TISKOVÁ ZPRÁVA - Česká konsolidační agentura vyřešila pohledávku za Rokytnicí nad Jizerou

Rokytnice nad Jizerou již není dlužníkem České konsolidační agentury (ČKA).

Město uhradilo od konce loňského roku v několika řádných a mimořádných předčasných splátkách celou neprominutou část dluhu ve výši 34,1 milionu korun. Původně mělo město svůj zbývající dluh uhradit ve čtvrtletních splátkách nejpozději do konce roku 2008.

ČKA se s ohledem na zkrácení doby existence a zejména díky aktivnímu sledování případu podařilo v součinnosti se zástupci města zajistit takové podmínky, aby Rokytnice nad Jizerou získala prostředky ke splacení celého závazku již k 30.9. 2005.

Předčasným splacením bylo naplněno usnesení Vlády ČR z května 2004, které schvaluje podmínky oddlužení města. Spočívaly v prodeji vybraného zbytného majetku, částečné úhradě dluhu a prominutí zbytku dluhu. Jeho předčasným splacením byl s definitivní platností vyřešen problematický a složitý vztah ČKA ke svého času „nejzadluženější“ obci v České republice.

ČKA za dobu správy dluhů Rokytnice nad Jizerou inkasovala ze splátek, prodejů a nedobrovolných dražeb dohromady zhruba 177 milionů korun. Vzhledem k ceně za odkoupení dluhu města od České spořitelny v roce 1999 a nákladům na jeho správu lze konstatovat, že se ČKA podařilo vymoci dvě třetiny hodnoty dluhu Rokytnice nad Jizerou.

Jiří Pekárek,
tiskový mluvčí, Česká konsolidační agentura

Doporučované

Nejčtenější