Novinky

ČKA a FNM společně prodávají aktiva společnosti Vítkovice

odbor 45 - Realizace ekologických závazků vzniklých při privatizaci
odbor 45 - Realizace ekologických závazků vzniklých při privatizaci

Vydáno

  • ČKA

TISKOVÁ ZPRÁVA - ČKA a FNM společně prodávají aktiva společnosti Vítkovice

Česká konsolidační agentura (ČKA) a Fond národního majetku (FNM) dnes vyhlásily veřejné výběrové řízení na společný prodej svých aktiv ve společnosti Vítkovice, a.s.

ČKA nabízí k prodeji pohledávky, které ke konci loňského roku činily téměř 2,8 miliardy korun, FNM majetkovou účast státu, která představuje 67,3 procentní akciový podíl na společnosti.

Jednou z hlavních podmínek pro uchazeče je závazek odkoupení aktiv společnosti Osinek, a.s. souvisejících s financováním strojírenské výroby ve společnosti Vítkovice strojírenství, a.s. a koupě majetkového podílu společnosti PAL,a.s. představující 1% akcií Vítkovic.

Potenciální zájemci, z nichž několik desítek bude přímo osloveno, mají možnost vyjádřit předběžný zájem o aktiva Vítkovic do 16.května 2003.

ČKA i FNM ve spolupráci s finančními a právními poradci transakce (Deloitte&Touche CR, Weil,Gotshal&Manges) mají zájem na maximálním urychlením všech prací souvisejících s vyhledáním strategického partnera pro společnost Vítkovice tak, aby mohl výsledek veřejného výběrového řízení být co nejdříve předložen ke schválení Vládě ČR.

Jiří Pekárek,
tiskový mluvčí ČKA

Doporučované

Nejčtenější