Novinky

Appian Group získala souhlas ÚOHS k akvizici ŠKODY HOLDING

odbor 45 - Realizace ekologických závazků vzniklých při privatizaci
odbor 45 - Realizace ekologických závazků vzniklých při privatizaci

Vydáno

  • ČKA

SPOLEČNÉ PROHLÁŠENÍ APPIAN GROUP A ČESKÉ KONSOLIDAČNÍ AGENTURY - Appian Group získala souhlas ÚOHS k akvizici ŠKODY HOLDING

Praha, 31. ledna 2003 - Appian Machinery AG, součást skupiny Appian Group, získala od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže ( ÚOHS) souhlas k převzetí ŠKODY HOLDING a.s. podle zákona č. 143/20001 Sb.

Nabytím právní moci tohoto rozhodnutí bude uvolněn pro Appian Group, respektive Appian Machinery AG, prostor k dokončení první transakce této akvizice.Převodu 48 % akcií ŠKODY HOLDING a.s. od České konsolidační agentury (ČKA) nebude již nic stát v cestě, protože kupní cenu 350 milionů korun za tento objem akcií zaplatila Appian již ve výrazném časovém předstihu.

ČKA obdržela stanovisko Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže o tom, že transakce nepředstavuje zakázanou veřejnou podporu podle zákona č. 59/2000 Sb. Úřad tak potvrdil, že soutěž proběhla transparentním způsobem a za standardních tržních podmínek.

Úřad ve svém rozhodnutí vyslovil souhlas i s odkoupením zbývajících 52 % akcií ŠKODA HOLDING a.s. a dalších aktiv nezbytných k podnikání od Škody a.s., která je v konkursu. Věřitelský výbor, v němž jsou zástupci ČKA, Finančního úřadu v Plzni a drobných věřitelů, schválil v závěru loňského roku prodej akcií i aktiv Appian Machinery AG za 450 milionů korun.Nyní se dokončují nezbytné právní kroky a vše směřuje k tomu, aby akvizice byla zvršena do konce února tohoto roku.

Matěj Štětka
mluvčí Appian Group a.s.
tel: 221 711 619

Jiří Pekárek
tiskový mluvčí ČKA
tel: 220 142 515

 

Doporučované

Nejčtenější