Novinky

Zpráva Světové banky o vizi a strategii pro integrovanou správu příjmů (tisková zpráva)

oddělení 2101 - Tiskové
oddělení 2101 - Tiskové

Vydáno

  • Reforma veřejných financí 2007-2010

Ministerstvo financí zveřejňuje na svých webových stránkách zprávu Světové banky, která je výsledkem poradní činnosti této instituce v přípravě projektu Jednotného inkasního místa (JIM). „Spolupráce Světové banky si velice vážím, protože má mnoho zkušeností s procesy integrace výběru daní a jiných veřejných odvodů z celého světa,“ uvedl ministr financí Miroslav Kalousek.

V rámci projektu JIM byla zahájena fáze, která je zaměřena na modernizaci daňové a celní správy, v rámci níž dojde i k osamostatnění daňové správy ze struktury Ministerstva financí. Projekt vytvoření JIM je řízen Radou projektu a Řídícím výborem projektu a v těchto orgánech jsou zastoupeni nejvyšší představitelé relevantních rezortů a i organizací, kterých se vytvoření JIM týká.

Samotná práce probíhá ve formě projektového řízení několika pracovních skupin, ve kterých jsou zastoupeni znovu odborníci jednotlivých rezortů i dotčených organizací. Podporují jej experti Světové banky, jejichž mise v ČR probíhala v únoru 2009 a v současné době se připravují další.

Celá zpráva Světové banky je zveřejněna i v originálním znění.

Mgr. Peter Chrenko,
náměstek ministra financí pro daně a cla

 

Dokumenty ke stažení

  • Zdroj: Zpráva Světové banky o projektu Jednotného inkasního místa (JIM) - tisková zpráva MF ze dne 24. dubna 2009

Doporučované

Nejčtenější