Novinky

2009

Aktuality a vybrané tiskové zprávy vydávané k reformě veřejných financí za rok 2009. (Všechny tiskové zprávy, prosíme, hledejte na aktuálním webu MF - v Úvodní stránka/Aktuálně/Tiskové zprávy/daný rok).

ilustrace

Vydáno

Zpráva Světové banky o vizi a strategii pro integrovanou správu příjmů (tisková zpráva)

Ministerstvo financí zveřejňuje na svých webových stránkách zprávu Světové banky, která je výsledkem poradní činnosti této instituce v přípravě projektu Jednotného inkasního místa (JIM). „Spolupráce Světové banky si velice vážím, protože má mnoho zkušeností s procesy integrace výběru daní a jiných veřejných odvodů z celého světa,“ uvedl ministr financí Miroslav Kalousek.

Vydáno

Světová banka radí ČR při sjednocení výběru daní a odvodů (tisková zpráva)

V průběhu února tohoto roku se v České republice uskutečnila mise Světové banky (SB), která pomáha Vládě ČR při tvorbě projektu Jednotného inkasního místa (JIM). Tým expertů SB se účastnil intenzivních jednání s tematickými pracovními skupinami, které zpracovávaly aspekty reformy týkající se nového procesního a organizačního uspořádání, lidských zdrojů a legislativy. Jednání se týkalo integrace daňové a celní správy a sjednocení výběru sociálního a zdravotního pojištění. Další mise se uskuteční v průběhu přípravy procesního modelu JIM, na který bylo vypsáno výběrové řízení.