Novinky

Vydali jsme

Přehled aktuálně vydaných informací v segmentech veřejného, soukromého a zahraničního sektoru. Nově přidané články.

ilustrace
Sektor
Oblast
Specifické téma
Období

Celkem 1000 stránek pro témata Zahraniční sektor

Vydáno

EBRD vypsala výběrové řízení na projekt technické asistence v Bělorusku

Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) aktuálně vypsala výběrové řízení na projekt technické asistence v Bělorusku v oblasti nakládání s tuhými odpady „Vitebsk Solid Waste - Feasibility Study“. Projekt je financován z prostředků bilaterálního českého ODA fondu u EBRD.

Vydáno

Informace k pracovním nabídkám ze strany EIB

V návaznosti na Strategii působení Čechů v institucích EU SZB bylo Ministerstvo financí informováno o řadě pracovních nabídek ze strany EIB ve finančních a právnických oborech.

Vydáno

Ministerstvo financí zveřejňuje závěrečnou zprávu z mise MMF

Ministerstvo financí zveřejňuje závěrečnou zprávu z mise Mezinárodního měnového fondu (MMF), která proběhla ve dnech 11. – 20. května 2015. Mise je hlavním nástrojem uplatňování dohledové funkce MMF. Zpráva z mise má za cíl nezávislé hodnocení země. Hodnoceny jsou oblasti fiskální, monetární, vývoje finančního sektoru a strukturálních změn.

Aktualizováno

Babiš: Půjčka pro Řecko nemůže jít na úkor rozpočtu EU

První místopředseda vlády a ministr financí Andrej Babiš zastupoval Českou republiku na zasedání Rady EU pro hospodářské a finanční záležitosti (ECOFIN), které proběhlo 14. července 2015 v Bruselu. Hlavním tématem jednání byla finanční pomoc Řecku. Aktualizováno.

Vydáno

Česká republika neponese za půjčku Řecku žádná rizika

Současný návrh, aby členské země ležící mimo eurozónu ručily za krátkodobé financování Řecku skrze Evropský mechanismus finanční stabilizace (EFSM), Česká republika striktně podmínila právním závazkem zemí eurozóny, že země mimo eurozónu neponesou žádné riziko z možného nesplacení této maximálně tří měsíční půjčky.