Ministerstvo financí zahájilo cenové kontroly pohonných hmot

Vydáno
Témata
- Ministerstvo financí
- Tisková zpráva
Ministerstvo financí prostřednictvím všech finančních ředitelství v jednotlivých krajích zahajuje v těchto dnech operativní šetření výše cen pohonných hmot včetně jejich vnitřní struktury.
„Jsem znepokojen pomalými, opožděnými a jen částečnými reakcemi prodejců pohonných hmot na snižování světových cen ropy. Proto jsem dal pokyn k zahájení cenových kontrol,“ říká 1. místopředseda vlády a ministr financí Bohuslav Sobotka.
Vyhodnocení získaných cenových informací i celkové tržní situace v oblasti pohonných hmot, doplněné o mezinárodní srovnání, umožní posoudit, zda nedochází ke zneužívání případného výhodnějšího hospodářského postavení na českém trhu a k uplatňování vyšších cen, než jaké by se utvářely na konkurenčním trhu. V tomto smyslu dnes také Ministerstvo financí prostřednictvím dopisu ministra nabídlo spolupráci Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže.
Doporučované
- Publikováno Doporučeno 244 Kompenzační bonus pro OSVČ (jaro 2020) - nejčastější otázky a odpovědi
- Publikováno Doporučeno 229 MF spouští přímou podporu pro zasažené OSVČ
- Publikováno Doporučeno 195 Živnostníci ušetří na pojistném
- Publikováno Doporučeno 180 Daň z nabytí nemovitých věcí zrušena se zpětným účinkem k prosinci 2019
- Publikováno Doporučeno 119 Jednotný dotační portál
Nejčtenější
- Publikováno Přečteno 900083 MF spouští přímou podporu pro zasažené OSVČ
- Publikováno Přečteno 668775 RISPF
- Publikováno Přečteno 631007 Kompenzační bonus pro OSVČ (jaro 2020) - nejčastější otázky a odpovědi
- Publikováno Přečteno 457577 Cestovní náhrady
- Publikováno Přečteno 416435 Jednotný dotační portál