Novinky

Aktualizované stránky

Aktualizované příspěvky. Chronologický přehled stránek a článků, u kterých proběhla aktualizace obsahu.

ilustrace
Typ
Období

Aktualizováno

Sněmovna ve 3. čtení schválila úsporu 14 mld. Kč v platbách za státní pojištěnce

Poslanecká sněmovna schválila ve 3. čtení novelu zákona o veřejném zdravotním pojištění. Novela snižuje měsíční platbu ze státního rozpočtu za tzv. státní pojištěnce z 1 967 Kč na 1 487 Kč. Průměrná měsíční platba za celý rok 2022 tak dosáhne výše 1 767 Kč, čímž zůstane zachována na úrovni roku 2021.

Aktualizováno

Seznam dealerů

Seznam primárních dealerů a dealerů českých státních dluhopisů

Aktualizováno

Číselník mimořádných událostí

Číselník pro sledování příjmů, přijatých půjčených peněžních prostředků a výdajů územních rozpočtů souvisejících s mimořádnými událostmi regionálního nebo celorepublikového významu s potencionálně významným dopadem na veřejné rozpočty.

Aktualizováno

EIB - Evropská investiční banka

Evropská investiční banka je autonomním orgánem v rámci struktury Evropské unie, vytvořeným k financování kapitálových investičních projektů, které naplňují cíle jednotlivých politik Evropské unie.

Aktualizováno

Nejčastější dotazy k procesu uvolnění dotace na kompenzační příspěvky pro kraje – ubytování osob z Ukrajiny

Informace k žádosti o dotaci na ubytování uprchlíků po ukončení nouzového stavu v návaznosti na změnu zákona č. 65/2022 Sb. a nařízení vlády č. 206/2022 Sb. včetně přílohy k žádosti o dotaci (platnost od 1. července 2022).

Nejčastější dotazy k procesu uvolnění dotace na kompenzační příspěvky pro kraje dle usnesení vlády č. 207/2022 ve znění usnesení vlády č. 235/2022 včetně přílohy k žádosti o dotaci (platnost do 30. června 2022).