Novinky

Ministři v historii

oddělení 3003 - Právní podpora
oddělení 3003 - Právní podpora

Vydáno

  • Historie ministerstva
  • Historie
  • Ministr financí
  • Základní informace
Aktualizováno 8. 7. 2014
  • Aktualizován seznam ministrů
  • Upraven seznam ministrů

Ministři v historii
OBDOBÍ - pořadí Příjmení Jméno V úřadu od V úřadu do
1. Rašín Alois 14.11.1918 8.7.1919
2. Horáček Cyril 9.7.1919 26.9.1919
3. Sonntág Kuneš 27.9.1919 25.5.1920
4. Engliš Karel 26.5.1920 15.9.1920
5. Engliš Karel (správce) 15.9.1920 21.3.1921
6. Hanačík Vladimír 22.3.1921 26.9.1921
7. Novák Augustin 27.9.1921 7.10.1922
8. Rašín Alois 8.10.1922 18.2.1923
9. Bečka Bohdan 24.2.1923 8.12.1923
10. Engliš Karel 9.12.1925 25.11.1928
11. Vlasák Bohumil (správce) 26.11.1928 1.2.1929
12. Vlasák Bohumil 1.2.1929 7.12.1929
13. Engliš Karel 7.12.1929 16.4.1931
14. Trapl Karel 17.4.1931 16.3.1936
15. Franke Emil (správce) 17.3.1936 28.3.1936
16. Kalfus Josef 28.3.1936 21.7.1937
17. Franke Emil (správce) 21.7.1937 2.10.1937
18. Kalfus Josef 2.10.1937 14.3.1939
Protektorátní vláda
19. Kalfus Josef 15.3.1939 5.5.1945
Exilová vláda
20. Outrata Edvard 21.7.1940 27.10.1941
21. Feierabend Ladislav 27.10.1941 5.4.1945
Od roku 1945
22. Šrobár Vávro 4.4.1945 2.7.1946
23. Dolanský Jaromír 2.7.1946 5.4.1949
24. Kabeš Jaroslav 5.4.1949 15.9.1953
25. Ďuriš Julius 15.9.1953 20.9.1963
26. Dvořák Richard 20.9.1963 21.1.1967
27. Sucharda Bohumil 21.1.1967 31.12.1968
Federace
ČR - 28. Lér Leopold 1.1.1969 17.12.1973
FMF - 29. Sucharda Bohumil 1.1.1969 30.9.1969
ČR - 30. Tlapák Jaroslav 17.12.1973 18.6.1986
FMF - 31. Rohlíček Rudolf 30.9.1969 17.12.1973
FMF - 32. Lér Leopold 17.12.1973 1.12.1985
FMF - 33. Žák Jan 1.12.1985 11.10.1988
ČR - 34. Nikodým Jiří 18.6.1986 29.6.1990
FMF - 35. Stejskal Jan 11.10.1988 10.12.1989
FMF - 36. Klaus Václav 10.12.1989 2.7.1992
ČR - 37. Špaček Karel 29.6.1990 2.7.1992
ČR - 38. Kočárník Ivan 2.7.1992 -
FMF - 39. Klak Jan 2.7.1992 31.12.1992
Konec federace
40. Kočárník Ivan - 3.6.1997
41. Pilip Ivan 3.6.1997 16.7.1998
42. Svoboda Ivo 22.7.1998 20.7.1999
43. Mertlík Pavel 21.7.1999 12.4.2001
44. Rusnok Jiří 13.4.2001 14.7.2002
45. Sobotka Bohuslav 15.7.2002 3.9.2006
46. Tlustý Vlastimil 4.9.2006 8.1.2007
47. Kalousek Miroslav 9.1.2007 8.5.2009
48. Janota Eduard 8.5.2009 13.7.2010
49. Kalousek Miroslav 13.7.2010 10.7.2013
50. Fischer Jan 10.7.2013 29.1.2014
51. Babiš Andrej 29.1.2014

Nejčtenější