Novinky

Vydali jsme

Přehled aktuálně vydaných informací v segmentech veřejného, soukromého a zahraničního sektoru. Nově přidané články.

ilustrace
Sektor
Oblast
Specifické téma
Období

Vydáno

Finanční a ekonomické informace 7/2016

Červencové číslo dokumentačního bulletinu Finanční a ekonomické INFORMACE nabízí informace o nejnovějších odborných článcích, knihách a jiných informačních zdrojích vztahujících se k problematice Ministerstva financí a jeho resortu.

Vydáno

Veřejné prohlášení FATF z 24. června 2016 – rizikové jurisdikce

Dne 24. června 2016 vydal FATF v rámci svého plenárního zasedání v Busanu ( Jižní Korea), nové veřejné prohlášení (tzv. "Public Statement"), v němž opět vyzývá své členy a další jurisdikce k přijetí protiopatření vůči KLDR, s cílem ochránit mezinárodní finanční systém před přetrvávajícími závažnými riziky praní peněz a financování terorismu, které tato země pro světový finanční systém představuje.

Vydáno

Zpravodaj MF - 07/2016

Dokumentační a informační Zpravodaj MF pro vás připravuje oddělení Vnější vztahy a komunikace MF. Aktuální číslo přináší shrnutí nově uvedených informací na internetových stránkách MF za měsíc červenec 2016.

  • Z produkce Ministerstva financí upozorňuje na: Provozovatelé hazardních her se zúčastnili první ze série workshopů, Ministerstvo financí představí nový zákon o hazardních hrách a zákon o dani z hazardních her na workshopech pro provozovatele, Čtvrtletní zpráva o řízení státního dluhu České republiky - 1. pololetí 2016, Makroekonomická predikce - červenec 2016, PAP – Otázky a odpovědi, Metodický pokyn certifikace pro programové období 2014 - 2020 (s účinností od 1. srpna 2016), Metodika certifikace výdajů pro programové období 2007 - 2013 (s účinností od 1. srpna 2016), Portál o finančním vzdělávání „Proč se finančně vzdělávat?“, Daňový balíček přináší více peněz rodinám, jednodušší daně a méně daňových úniků a další témata.
  • EU a zahraničí: ECOFIN: Portugalsku a Španělsku hrozí sankce, Andrej Babiš: Pravidla Paktu stability a růstu se musí dodržovat, ČR a její regiony v rámci EU bohatnou a jiné.
  • Kalendář akcí upozorňuje mimo jiné na: Ministr financí a lidé MF v médiích, Multimédia MF a jiné.