Novinky

Vydali jsme

Přehled aktuálně vydaných informací v segmentech veřejného, soukromého a zahraničního sektoru. Nově přidané články.

ilustrace
Sektor
Oblast
Specifické téma
Období

Aktualizováno

Právní rámce

Právní rámce pro oblast loterií a sázkových her - archiv.

Vydáno

Vyhláška č. 269/2016 Sb.

o způsobu tvorby podpisového kódu poplatníka a bezpečnostního kódu poplatníka

Vydáno

Švýcarsko poskytlo ČR grant ve výši 2,7 mld.

Ministerstvo financí ve středu 30. listopadu uspořádalo v Hotelu NH Prague City Konferenci Fondu Partnerství, který je podporován v rámci Programu švýcarsko-české spolupráce (Programu).

Vydáno

Zpravodaj MF - 11/2016

Dokumentační a informační Zpravodaj MF pro vás připravuje oddělení Vnější vztahy a komunikace MF. Aktuální číslo přináší shrnutí nově uvedených informací na internetových stránkách MF za měsíc listopad 2016.

  • Z produkce Ministerstva financí upozorňuje na: Ministr financí navrhl změny v Zákoně o evidenci tržeb, 42. Kolokvium – průzkum prognóz makroekonomického vývoje ČR (2016–2019), Fiskální výhled ČR - listopad 2016, Makroekonomická predikce - listopad 2016, Čtvrtletní informace o pokladním plnění státního rozpočtu v roce 2016 - 1. - 3. čtvrtletí, Vyhláška č. 366/2016 Sb. (zahraniční stravné 2017), Cenový věstník 11/2016, MF upozorňuje plátce pojistného: zdravotní pojišťovny mění čísla platebních účtů, Emisní kalendář střednědobých a dlouhodobých státních dluhopisů - prosinec 2016, Emisní kalendář státních pokladničních poukázek - prosinec 2016 a další témata.
  • EU a zahraničí: MF uspořádalo prestižní setkání s experty z MMF, Metodický pokyn finančních toků programů spolufinancovaných z Evropských strukturálních fondů, Fondu soudržnosti a Evropského námořního a rybářského fondu na programové období 2014 – 2020 (s účinností od 1. ledna 2017) a jiné.
  • Kalendář akcí upozorňuje mimo jiné na: Ministr financí a lidé MF v médiích, Multimédia MF a jiné.

Vydáno

MF významně zvýšilo ochranu spotřebitelů

Od 1. prosince je účinné klíčové opatření z dílny Ministerstva financí, které posílí pozici spotřebitelů na finančním trhu a zpřehlední úvěrový trh – zákon o spotřebitelském úvěru.

Vydáno

Finanční správy ČR a Polska spojí síly v boji proti podvodům na DPH

Náměstkyně ministra financí Alena Schillerová a její polský protějšek Marian Banaś podepsali v Telči ujednání o přímé přeshraniční spolupráci v oblasti DPH. Řešením nejasností napřímo a bez prostředníků chtějí podpořit akceschopnost jednotlivých finančních úřadů a umožnit rychlejší zásah proti daňovému podvodu.