Novinky

Vydali jsme

Přehled aktuálně vydaných informací v segmentech veřejného, soukromého a zahraničního sektoru. Nově přidané články.

ilustrace
Sektor
Oblast
Specifické téma
Období

Vydáno

Evidence účtů posílí bezpečnost státu

Poslanecká sněmovna schválila návrh Ministerstva financí a České národní banky na zřízení Centrální evidence účtů. Díky tomuto registru odpadne plošné dotazování desítek institucí, které už zároveň nebudou zatěžovány ručním vyhledáváním a zpracováním informací.

Vydáno

PAP – Otázky a odpovědi

Často kladené dotazy a odpovědi k účetní reformě k Pomocnému analytickému přehledu v rámci účetnictví státu.

Vydáno

Zpravodaj MF - 06/2016

Dokumentační a informační Zpravodaj MF pro vás připravuje oddělení Vnější vztahy a komunikace MF. Aktuální číslo přináší shrnutí nově uvedených informací na internetových stránkách MF za měsíc červen 2016.

  • Z produkce Ministerstva financí upozorňuje na: Ministerstvo financí představí nový zákon o hazardních hrách a zákon o dani z hazardních her na workshopech pro provozovatele, Ministerstvo financí představilo projekt MOJE daně, Informace pro konsolidované jednotky státu o předávání pomocných konsolidačních záznamů do CSÚIS, Vyhláška č. 133/2013 Sb., Cenový věstník 06/2016, Poslanci schválili zákon o spotřebitelském úvěru, Emisní kalendář státních pokladničních poukázek - červenec 2016, Emisní kalendář střednědobých a dlouhodobých státních dluhopisů - červenec 2016 a další témata.
  • EU a zahraničí: Český úspěch v boji s podvody DPH na jednání ministrů financí v Lucemburku, Finanční analytický útvar informuje o blížících se změnách v oblasti boje proti praní špinavých peněz, Aktualizace Studie dopadu účasti či neúčasti České republiky v bankovní unii a jiné.
  • Kalendář akcí upozorňuje mimo jiné na: Ministr financí a lidé MF v médiích, Multimédia MF a jiné.