Novinky

Vydali jsme

Přehled aktuálně vydaných informací v segmentech veřejného, soukromého a zahraničního sektoru. Nově přidané články.

ilustrace
Sektor
Oblast
Specifické téma
Období

Vydáno

MP/09/2017 - Místní poplatek za komunální odpad – Vliv stanoviska Nejvyššího správního soudu 6 Afs 24/2016

Má fyzická osoba povinnost platit místní poplatek za provoz systému shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálních odpadů, když veškerý vyprodukovaný odpad po krátkodobém pobytu v nemovitosti, kterou vlastní (rodinný dům, rekreační objekt) odváží a ukládá v místě trvalého pobytu? Musí fyzická osoba platit poplatek za komunální odpad podle zákona o odpadech i v jiné (další) obci, kde má nemovitost a obec má zaveden tento poplatek?

Vydáno

MP/04/2017 - Místní poplatek za komunální odpad - placení jednou osobou

Komu vyměřuje správce místní poplatek za provoz systému shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálních odpad v případech, kdy je poplatek placen ve smyslu ustanovení § 10b odst. 2 zákona o místních poplatcích jednou osobou za fyzické osoby tvořící domácnost nebo žijící v rodinném nebo bytovém domě?

Vydáno

MP/02/2017 - Místní poplatek z ubytovací kapacity - Užívání stavby v rozporu s kolaudačním rozhodnutím

Je dána platební povinnost k placení poplatku z ubytovací kapacity ohledně stavby zkolaudované jako ubytovna v případě, kdy majitelé postupně interiér budovy (bez změny kolaudace) přebudovali na byty? Majitel ubytovny „nájemníkům dává“ nájemní smlouvu dlouhodobého charakteru a místní poplatek z ubytovací kapacity odmítá platit. Obyvateli ubytovny jsou pouze cizinci, podle majitele mají v ubytovně trvalý pobyt.

Vydáno

MP/03/2017 - Místní poplatek z ubytovací kapacity - Bezpečnostní sbory

Jsou ubytovatelé provozující zařízení Ministerstva vnitra, ve kterých je poskytováno ubytování příslušníkům Policie České republiky a Hasičského sboru České republiky, účastnícím se ozdravného pobytu, povinni platit místní poplatek z ubytovací kapacity?

Vydáno

Žádost o poskytnutí informací ve smyslu zákona č. 106/1999 Sb.

"Ve věci obsazování služebních míst je dle vnitřního předpisu požadována kvalifikace podle označení oborů dle MŠMT ČR: Z tohoto důvodu mne zajímá, zda v roce 2014 byl na MF ČR interně upraven kvalifikační požadavek, vzdělání v oboru, na pracovní místo."